Para-Drezura – sponzorem pro WEG 2018 je Adequan®

Para drezura se řídí stejnými základními pravidly jako drezura, pouze jezdci jsou rozděleni do různých stupňů soutěže (tzv. Grade) na základě funkčních schopností. Neexistuje žádný větší důkaz o neuvěřitelné vazbě, důvěře a komunikaci mezi jezdcem a koněm, než tomu je právě v disciplíně para drezura. Tento paralympijský sport je prostým důkazem síly lidské vůle. Sportovci, kteří se účastní soutěží v  para-drezuře, jsou povinni předvádět dané úlohy v závislosti na jejich klasifikaci. Tyto úlohy zahrnují různé úrovně obtížnosti, podobně jako klasická drezúra. Úlohy se předvádí v kroku, klusu a ve cvalu, podle daného stupně, ve kterém je jezdec zařazen.

 

Rozvrh soutěží Adequan® Para-Drezura
18. září: jednotlivci den 1 a ceremoniál předávání medailí
19. září: Jednotlivci den 2 a ceremoniál předávání medailí
20. září: Soutěž týmů den1
21. září: Soutěž týmů den 2 a ceremoniál předávání medailí
22. září: Freestyle a ceremoniál předávání medailí

Klikněte zde pro oficiální denní program Tryon 2018

 

Fotografie pro disciplínu Para-drezura

Neznáte tuto disciplínu? Pak klikněte na odkaz, kde jsou uloženy fotografie z testu, který proběhl v Tryonu na jaře letošního roku:

https://tryon2018.com/gallery/fei-dressage-para-dressage-test-events#prettyPhoto

Česká Jezdecká Federace

Česká jezdecká federace je sportovní svaz zastřešující jezdecký sport v České republice v těchto disciplínách: skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž, reining, vytrvalost a parajezdectví. Skoky, drezura a všestrannost jsou zároveň disciplíny olympijské.