Skoky

Disciplína SKOKY je velkolepou kombinací odvahy, kontroly a technických schopností, takže je snadné pochopit, proč je to jedna ze tří jezdeckých olympijských disciplín. Jeden z nejoblíbenějších a tradičních sportů, který budou moci diváci v Tryonu sledovat, získal své místo v srdcích sportovních fanoušků po celém světě.

Autorem kurzů bude irský stavitel parkurů Alan Wade (http://www.chronofhorse.com/article/from-tipperary-to-tryon-weg-course-designer-alan-wade). Soutěže se budou konat na nově vystavěném stadionu Derby Field s kapacitou 25.000 míst k sezení. Cílem stavitele pro FEI WEG 2018 je připravit pro účastníky fair test, který umožní nejlepší jezdecké dvojici, aby dokončila na stupních vítězů a k tomu Wade využije svých třicetiletých zkušeností  v roli stavitele.

Kurzy, které Alan Wade navrhuje pro tyto hry, budou exkluzivní a budou vyžadovat skvělý tým, jak sám říká. „Je pro mě ctí, že jsem byl požádán, abych vytvořil návrhy kurzů pro WEG 2018 a jsem vděčný organizačnímu výboru WEG, že mě oslovil. Každé úspěšné závody nebo šampionáty znamenají velké týmové úsilí a já se už moc těším na velmi úspěšný FEI WEG Tryon 2018 s týmem,, který bude  pro tyto hry sestaven. “

 

Rozvrh skokových soutěží:

19. září: První kolo
20. září: Kvalifikace jednotlivců
21. září: Týmy a ceremoniál předávání medailí
23. září: Finále jednotlivců a ceremoniál předávání medailí

 

 

Více informací o lokalitě, ve které se budou hry konat naleznete zde: www.tryon.com

 

Foto: Tomáš Holcbecher

Česká Jezdecká Federace

Česká jezdecká federace je sportovní svaz zastřešující jezdecký sport v České republice v těchto disciplínách: skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž, reining, vytrvalost a parajezdectví. Skoky, drezura a všestrannost jsou zároveň disciplíny olympijské.