První část české výpravy dorazila do Tryonu

První část české výpravy je již v místě konání Světových jezdeckých her v Severní Karolíně. V sobotu přiletěli do Tryonu vedoucí výpravy para-drezury Renata Habásková, Michaela Habásková ošetřovatel a oficiální veterinář pro disciplíny para-drezura, spřežení a voltiž pan MVDr. Petr Přikryl. Včera již zcela v pořádku přicestovala i klisna Dominique, která byla převezena speciálním kamionem přímo do karantény, kde nyní zůstane dva dny.

Režim v karanténě je velmi přísný, vstup je povolen jen jednomu zástupci týmu a koně se pohybují v kroku na ruce pouze v rámci stáje. Jezdkyně Anastasja Vištalová dorazí do Tryonu 13. září.

Koně týmu spřežení jsou již v této chvíli také v letadle, které směřuje na americký kontinent na letiště Greenville-Spartanburg.

Česká Jezdecká Federace

Česká jezdecká federace je sportovní svaz zastřešující jezdecký sport v České republice v těchto disciplínách: skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž, reining, vytrvalost a parajezdectví. Skoky, drezura a všestrannost jsou zároveň disciplíny olympijské.