Monitoring hurikánu Florence

V posledních dnech informují všechny zpravodajské stanice po celém světě o blížícím se hurikánu Florence, který se blíží k pobřeží USA a hrozí nebezpečí, že zasáhne Jižní a Severní Karolínu a Virginii. V této chvíli plynule probíhají letecké přesuny koní, které zajišťuje profesionální přepravce Peden Bloodstock, který nás ujistil, že lety jsou odbavovány dle plánu a bez problémů.

V pondělí 10.září informoval organizátor WEG na svém webu o blížícím se hurikánu Florence a monitoringu ve spolupráci s FEI a americkými oficiálními institucemi. Národní meteorologická služba, která je umístěna přímo v areálu závodů TIEC, pečlivě sleduje pohyb a předpokládanou trasu hurikánu a poskytuje poradenství organizačnímu výboru a FEI dvakrát denně. Organizační tým WEG se proaktivně připravuje na možné zhoršené počasí, které může blížící se bouře s sebou přinést i do této oblasti a mají již připravené strategické i nouzové plány pro lidi i koně v místě konání šampionátu.

Organizátor ubezpečuje účastníky, že v areálu je mnoho pevných a vícepodlažních budov a stáje jsou rovněž zděné a velmi bezpečné. V případě nepříznivého počasí, které vyžaduje okamžitou reakci, má organizátor připraven detailní a komplexní evakuační protokol.

Na webu, Facebooku i Twitteru bude organizační výbor průběžně zveřejňovat aktuální informace o celé situaci.

Aktuální zpravodajství

 

Česká Jezdecká Federace

Česká jezdecká federace je sportovní svaz zastřešující jezdecký sport v České republice v těchto disciplínách: skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž, reining, vytrvalost a parajezdectví. Skoky, drezura a všestrannost jsou zároveň disciplíny olympijské.