Diva a Quimero jsou na cestě do karantény

Dnes ráno odcestovali do Tryonu koně skokového týmu Diva a Quimero. V této chvíli jsou již na cestě do karantény z letišti Greenville Spartanburg, kam dorazili po 9,5 hodinách letu.

V dějišti Světových her byla zrušena soutěž endurance, což vyvolalo pochopitelně velké emoce mezi účastníky této disciplíny. Rozhodnutí ze strany FEI padlo s ohledem na stížené podmínky, kdy vysoká vlhkost vzduchu a stále stoupající teploty byly nebezpečné pro zdraví koní i jezdců. FEI vydala k tomuto rozhodnutí stanovisko a rozhodnutí bylo podloženo i věděckými výzkumy, které prováděl britský věděc Dr. David Marlin v roce 1996 v souvislosti s Olympijskými hrami v Atlantě. Jeho výzkum potvrzuje, že fyzická zátěž v kombinaci s vysokou humiditou a horkem může mít fatální následky na zdraví zvířat i lidí.Incident, týkající se zmatků na trati při ranních startech se v této chvíli vyšetřuje. Více informací v článku níže.

Článek The Chronicle of the Horse

Česká Jezdecká Federace

Česká jezdecká federace je sportovní svaz zastřešující jezdecký sport v České republice v těchto disciplínách: skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž, reining, vytrvalost a parajezdectví. Skoky, drezura a všestrannost jsou zároveň disciplíny olympijské.