Emma Augier de Moussac postupuje do dalšího kola

Dnes absolvovali skokani první kolo druhé soutěže v extrémně horkém počasí, které po celý týden v Tryonu panuje. Dařilo se Emmě Augier de Moussac, která s Divou dokončila s chybou na vodním příkopu a jedním bodem za čas. To znamenalo po dvou parkurech  15,19. Dnešní výsledky dokládaly vysokou obtížnost parkuru, která v kombinaci s počasím, velmi zahýbala dosavadním pořadím. Do dalšího kola postupuje 60 nejlepších jezdců a Emma je mezi nimi. V pátek začíná soutěž ve 13.00 hodin a Emma startuje jako třetí. Na startovní listině je i slovenský jezdec Bronislav Chudyba s klisnou Zapria s bodovým zatížením 12,20. Ve vedení je zatím italský jezdec Lorenzo de Luca s klisnou Irenice Horta.

Ondřej Zvára s Quimerem parkur nedokončil, když Quimero zastavil na skoku číslo 6 a došlo k poboření překážky. Toto by celkově znamenalo již velké bodové zatížení i s ohledem na časovou penalizaci, tak se jezdec rozhodl v soutěži nepokračovat.

Koně spřežení absolvovali úspěšně veterinární přejímku a v pátek v 8,40 zahajují drezurní zkouškou.

 

 

 

 

   

  

Česká Jezdecká Federace

Česká jezdecká federace je sportovní svaz zastřešující jezdecký sport v České republice v těchto disciplínách: skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž, reining, vytrvalost a parajezdectví. Skoky, drezura a všestrannost jsou zároveň disciplíny olympijské.