Skoky i paradrezura zahájily prvním kolem

Ve středu byly na programu první kola v disciplíně skoky i para drezury, pokračovala soutěž ve voltiži.

V prvním kole soutěže jednotlivců startovala Emma Augier de Moussac a měla na parkuru jedno zastavení a jednu chybu a koeficient byl 10,19.

Ondřej Zvára startoval s koněm Quimero M a dokončil s jedním zastavením, chybou na vodě a s jedním shozením, což po přepočtu znamenalo koeficient 13,80. Quimero skákal výborně a s ohledem na to, že pouze zastupoval svého zkušenějšího „kolegu“ Cento Lana a nemá na parkurech takovéto obtížnosti ještě zkušenosti, jeho výsledek  byl velmi dobrý.

Anastasja Vištalová startovala s klisnou Dominique a za svou úlohu zklidila velký aplaus diváků. Její hodnocení bylo 66,357 %, kdy dokonce od rozhodčí z Velké Británie obdržela 67,679 %. Obsadila celkové 14. místo.

Voltiž, která v úterý obsadila skvělé 7.místo v týmech, startovala v odpoledních hodinách a v týmové soutěži obdržela celkové hodnocení 19,155. Kateřina Kocurová cvičila na americkém koni a obdržela 4,487, Jan Hablovič předváděl sestavu rovněž na koni zapůjčeném v USA a jeho hodnocení bylo 7,418. Ve skupině pak pod vedením lonžérky Andrey Videnkové cvičily Kateřina Kocurová, Nela Stříbrná, Lucie Kubíková, Tereza Czyžová, Kateřina Reslerová, Ema Zůrková a získaly 7,250.

Spřežení zatím trénovalo a připravovalo se na čtvrteční veterinární přejímku.