Spřežení má za sebou drezurní zkoušku

V pátek ráno zahajovaly soutěže spřežení a to drezurní zkouškou. Jiří Nesvačil zajel s 62,95 trestnými body, což stačilo na prozatimní 18.místo. Maraton je na programu v sobotu.

  

Voltiž má za sebou první kolo sestav. Jako první nastupovala skupina, která po povinné sestavě obsadila velmi pěkné 7 místo. Zeptali jsme se lonžerky Andrey Videnkové na její hodnocení vystoupení: “ Trochu zklamání bylo z důvodu ne zcela uspokojivých známek. S ohledem na zdravotní potíže a opakované veterinární kontroly Patriota bylo dohodnuto, že Katka Kocurová bude startovat na zapůjčeném kanadském koni. Bohužel, sestava neproběhla zcela dle toho, co Katka umí a po povinné sestavě se postavila na 28 příčku. Lépe se vedlo Janovi Hablovičovi, který zajel moc pěknou sestavu na Maxovi, ovšem zde opravdu rozhodčí na známkách šetřili a Honza skončil osmnáctý. Na druhý den se jely volné sestavy, a to zároveň v rámci Poháru národů. Katka, bohužel, na cizím koni zaznamenala i pád, a to jí celkové odsunulo na 30. místo. Jako druhý startoval Honza, který zajel krásnou volnou sestavu, ve velké konkurenci však uhájil své 18. misto. Jako poslední startovala skupina, do které se připojila již celkem vyčerpaná Katka a v docela velkém psychickém presu vyběhla na start. I přes nátlak zajely děvčata moc hezky byť s chybami a udržely prozatímní 7. místo“.

 

 

Česká Jezdecká Federace

Česká jezdecká federace je sportovní svaz zastřešující jezdecký sport v České republice v těchto disciplínách: skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž, reining, vytrvalost a parajezdectví. Skoky, drezura a všestrannost jsou zároveň disciplíny olympijské.