Závěrečné boje o medaile skoky a spřežení

V neděli se budou rozdávat medaile ve skocích i ve spřežení. Ve skocích soutěžily týmy v pátek a vítězem se stal po rozeskakování domácí tým USA ve složení McLain Ward, Devin Ryan, Adrienne Sternlicht a Laura Kraut. Druhý skončil tým Švédska a třetí Němci. Jednotlivci skoky zahajují ráno v 9,45 hodin místního času a do prvního finálového kola jde 25 jezdců. Do druhého pak postupuje 12 nejlepších.Ve vedení je zatím Simone Blum z Německa s klisnou DSP Alice a druhý Rakušan Max Kühner s hřebcem Chardonnay.

Emma Augier de Moussac po nevydařeném prvním kole absolvovala druhé kolo za chybu a jeden trestný bod za čas a probojovala se do 60 nejlepších jezdců, kteří postupovali do kola třetího. Tam se jí podařilo nesmírně těžký parkur, který pro jezdce připravil irský stavitel Alan Wade, překonat s jedinou chybou. Umístila se tak na konečném42. místě z původně 124 startujících koní.

 

Spřežení zahajuje ve 14.30 a Jiří Nesvačil startuje jako druhý.

Česká Jezdecká Federace

Česká jezdecká federace je sportovní svaz zastřešující jezdecký sport v České republice v těchto disciplínách: skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž, reining, vytrvalost a parajezdectví. Skoky, drezura a všestrannost jsou zároveň disciplíny olympijské.